Výstava „Vřele se odporučuje“

Úvodní slovo k výstavě

Tentokrát jsme pro Vás z našich archivních materiálů připravili malou, ale zajímavou procházku po vyhlášených hospodách, hostincích, ale i vážených hotelích staré Ostravy. Tato místa proslula v minulosti nejen řízným pivem či dobrou kuchyní, ale též jako proslulá střediska kulturního, spolkového i společenského života našeho města.

Ostravské kavárny, restaurace, hotely, hospody, hospůdky – znamenitá káva, vynikající kuchyně, dobře natočené pivo – především to jsou hlavní atributy současné výstavy, na kterou si Vás, milí hosté, dovoluji pozvat.

Račte vstoupit do vyhlášených ostravských podniků nejen minulého, ale i předminulého století. Pokud je právě čas odpolední siesty, můžete si vychutnat šálek kávy v kavárně Fénix. V krásný letní podvečer naopak byste měli své kroky stočit do letní restaurace Českého akciového pivovaru nebo směrem ke Staré střelnici na břehu Ostravice. Dostali jste chuť na rybí specialitu? Pak neváhejte a navštivte restauraci Jarko.

Zaměňme roční období za zimu a pak byste v čase plesů určitě neměli chybět ve dvoraně Karolinských lázní třeba na zástěrkovém věnečku českých vlastenek a vlastenců nebo na některém z velkolepých plesů vítkovických železáren v Závodním hotelu Vítkovice.

Doufám, že Vás tato nabídka zaujala a že každý z Vás si vybere tu „svou“ restauraci, hospůdku, kavárničku podle svého vkusu: